Józefa Piłsudskiego Akademia Wychowania Fizycznego – Warszawa


AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W WARSZAWIE – INFORMACJE OGÓLNE

Pierwsza inauguracja roku akademickiego Akademii Wychowania Fizycznego miała miejsce 89 lat temu w Warszawie. Współcześnie uczelnia posiada dodatkowo 1 Filię Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w Białej Podlaskiej. Studenci mogą kształcić się na 5 wydziałach : Wydział Wychowania Fizycznego, Wydział Rehabilitacji, Wydział Turystyki i Rekreacji, Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu, Wydział Turystyki i Zdrowia. Oferta dydaktyczna składa się z 9 kierunków: wychowanie fizyczne, sport, fizjoterapia, terapia zajęciowa, pielęgniarstwo, turystyka i rekreacja, kosmetologia ,trener personalny, wychowanie fizyczne w służbach mundurowych .

STUDENCI AWF

Warszawska uczelnia kształci około 4557 studentów i doktorantów. Zajęcia dydaktyczne prowadzi kompetentna kadra pedagogiczna, która składa się z 369 nauczycieli akademickich. Powierzchnia z której korzystają studenci Akademii Wychowania Fizycznego wynosi 58,6270 ha i jest to wyjątkowy przykład polskiej architektury dwudziestolecia międzywojennego.

OBIEKTY SPORTOWE

Uczniowie i pracownicy naukowi mogą rozwijać swoje zainteresowania i korzystać z wielu obiektów sportowych, których powierzchnia wynosi ok. 102 000 m² – jeśli chodzi o obiekty sportowe otwarte i ok. 11 040 m² – obiekty sportowe zamknięte. Ośrodek Dydaktyczno-Sportowy w Pięknej Górze koło Giżycka cieszy się dużą popularnością. Popularnym hobby jest kolekcjonowanie hologramów na legitymacje studenckie. Absolwenci AWF mają prawo do zbierania wlepek semestralnych w swoich klaserach.

Hologramy ELS – 31-03-2019 – zamów już dziś i odbierz osobiście w Twoim mieście!