Pomorski Uniwersytet Medyczny PUM – Szczecin


POMORSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY – HISTORIA

Pomorski Uniwersytet Medyczny  powołany został do życia w 1948 roku i był trzecią uczelnią wyższą w Szczecinie. Początkowo w 1992 roku szkoła otrzymała nazwę: Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie, a w 2010 roku przekształciła się w Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Współcześnie PUM jest jedną z najbardziej popularnych uczelni wyższych w regionie i oferuje wiele kierunków medycznych, które gwarantują znalezienie dobrego zatrudnienia. Bogata oferta dydaktyczna pozwala wybrać każdemu indywidualną ścieżkę edukacji w drodze do kariery zawodowej.

WYDZIAŁY

Pomorski Uniwersytet Medyczny posiada 4 wydziały: Lekarski z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, Lekarsko-Stomatologiczny, Lekarsko-Biotechnologiczny i Medycyny Laboratoryjnej oraz Wydział Nauk o Zdrowiu.  Uczelnia oferuje 14 kierunków studiów, w tym przyszłościowy kierunek jakim jest farmacja Uniwersytet w Szczecinie jednolite studia magisterskie, studia I, II i III stopnia, studia podyplomowe. Studenci z innych krajów mogą uczyć się medycyny i stomatologii w języku angielskim.

ERASMUS

PUM uczestniczy w programie  Erasmus . Studenci i pracownicy mogą dobrowolnie wyjeżdżać do zagranicznych uczelni w Norwegii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Turcji, Słowenii i Litwy. Udział w programie Erasmus pozwala na zdobycie ciekawych doświadczeń naukowych, poszerzenie znajomości języków obcych, poznanie kultury i zwyczajów  innych krajów. PUM jako szkoła wyższa przyznaje dla studentów legitymacje studenckie w formie ELS, które należy aktualizować w każdym semestrze. Wszyscy studenci posiadają elektroniczne legitymacje studenckie, które gwarantują wiele zniżek.

Hologramy ELS 31-03-2019 – sprawdź cennik i zamów z dostawą szybszą niż na OLX i Allegro.