Toruń – Uniwersytet Mikołaja Kopernika UMK


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU – INFORMACJE OGÓLNE

UMK to państwowy uniwersytet z siedzibą w Toruniu. Miasteczko Akademickie Uczelni znajduje się w Toruniu na Bielanach.Uniwersytet Mikołaja Kopernika prowadzi działalność w Toruniu oraz w Bydgoszczy. Wydziały i inne jednostki organizacyjne Uczelni zlokalizowane w jednym z tych miast mogą prowadzić swoją działalność także w drugim z nich. UMK prowadzi prestiżową stację badawczą na Spitsbergenie. Dodatkowo UMK kieruje Gimnazjum i Liceum Akademickim w Toruniu.

UMK według rankingu z 2017 roku jest na 9. miejscu wyższych uczelni w Polsce a 5. wśród uniwersytetów.

MIASTECZKO AKADEMICKIE UMK – TORUŃ

Największym skupiskiem budynków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  jest kampus na toruńskim osiedlu , którego budowa rozpoczęła się w latach 60. i trwa do dziś. Od południa jest on ograniczony ulicą Gagarina, od wschodu zaś ul. św. Józefa. Od zachodu znajduje się Szosa Okrężna, od północy natomiast granicę wyznaczać będzie planowana Trasa Średnicowa Północna. Współcześnie  na terenie Miasteczka Akademickiego znajdują się najważniejsze budynki administracyjne, część akademików oraz wydziałów i klub studencki. W roku 2013 oddane do użytku zostało Centrum Sportowe zlokalizowane na rogu ulic św. Klemensa i św. Józefa.

PROGRAM DLA ABSOLWENTÓW UMK

Właściciele Karty Absolwenta UMK mają możliwość uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach sportowych od lipca do września.

W Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UMK posiadacze Karty Absolwenta mogą otrzymać duży rabat.

Uniwersytet oferuje mieszkania dla absolwentów UMK. Absolwenci, którzy kończylistudia magisterskie na UMK ze średnia co najmniej 4,7,którzy prowadzą własną działalność mogą ubiegać się o mieszkanie z nowatorskiego programu „ Mieszkanie dla Absolwenta.

Jako Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu możesz nabyć najnowszy hologram ELS na legitymację studencką. Teraz to łatwiejsze niż na OLX i Allegro.Możesz szybko powiększyć kolekcję hologramów ELS o najnowszą nalepkę 30-10-18 do Twojego klasera! Nawet w Lublinie i Krakowie naklejki na legitymację studencką w cenie niższej niż na OLX i Allegro.

Hologramy ELS na legitymacje studencką –  już są w ofercie z dostawą szybszą niż na OLX (dawniej Tablica) . Sprawdź zdjęcia i powiększ swoją kolekcję hologramów ELS!