Uniwersytet Ekonomiczny UE – Katowice


KATOWICE – INFORMACJE OGÓLNE

Katowice to stolica województwa śląskiego i jedno z najszybciej rozwijających się miast w naszym kraju. Miasto , które w przeszłości było kojarzone z przemysłem ciężkim, współcześnie jest miejscem prawdziwie europejskim, w którym nowoczesność kreatywnie nawiązuje do tradycji. Katowice znane są z bogatego życia akademickiego i są areną najważniejszych wydarzeń ogólnopolskich oraz coraz bardziej rozpoznawalnych wydarzeń międzynarodowych.

Na fundamencie wspaniałej tradycji miasto rozkwita w nowoczesność. Za słynnym katowickim Spodkiem powstaje kwartał kultury. Warto podkreślić, że obok pięknej architektury rozwija się design. Współcześnie  to nie tylko projektowanie, ale także współpraca prestiżowych artystów z przedsiębiorcami, która ma swój początek już na poziomie wyższych uczelni. Coraz więcej przedmiotów idealnie zaprojektowanych pochodzi właśnie z Katowic.

DLACZEGO UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH?

UE Katowice to idealne miejsce do postawienia największego kroku w kierunku zadowalającej pracy, nowych zainteresowań oraz wieloletnich przyjaźni. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odnajdą zarówno humaniści, jak i umysły ścisłe. Teoretycy mogą zgłębiać tajniki preferowanej nauki, a na kierunkach o profilu praktycznym mogą kształcić się specjaliści i kadra zarządzająca. Nowatorski kierunek International Business, który jest prowadzony w języku angielskim jest doskonałym wyborem dla tych osób, które lubią wyzwania i chcą jednocześnie rozwijać umiejętności lingwistyczne oraz biznesowe. Dzięki możliwość wyboru specjalności jeden kierunek umożliwia  wykształcenie kilku różnych specjalistów.

Studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w  Katowicach trwają 6 semestrów. Kończąc wybrany kierunek student uzyskuje tytuł licencjata. Jedynym wyjątkiem  jest kierunek Logistyka na Wydziale Ekonomii, który pozwala na uzyskanie tytułu zawodowego inżyniera i  trwa 7 semestrów.

STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO W KATOWICACH

Stowarzyszenie Absolwentów gromadzi osoby, które studiowały na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz pracowały lub jeszcze pracują na katowickiej Uczelni  przez co najmniej 10 lat.

Założenia  Stowarzyszenia wiążą się w sposób szczególny z wzmocnieniem pozycji absolwentów, działalnością w zakresie edukacji  i pracy dydaktycznej, popularyzacją dorobku naukowego Uniwersytetu i absolwentów.

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach pozwala na podjęcie studiów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku wszystkim chętnym osobom, nie tylko z Katowic, ale także z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Poznania, czy Lublina. Bogata oferta studiów pierwszego stopnia (licencjackich i inżynierskich) i ogromny zbiór kierunków pozwala rozpocząć ciekawą przygodę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, czyli miejscem kształcenia specjalistów, odkrywania swoich zainteresowań i zawierania długoletnich znajomości. Podczas odkrywania zainteresowań wielu studentów ma możliwość rozpocząć kolekcjonowanie hologramów do legitymacji ELS. Unikalne naklejki pięknie prezentują się w klaserach studentów, ale cieszą się też dużą popularnością wśród absolwentów największych uczelni w Lublinie, Warszawie, Toruniu i Gdańsku.

Hologramy na legitymację ELS 31-03-19 już dostępne – sprawdź cennik i zobacz zdjęcia !