Warszawa – Uniwersytet Warszawski


UNIWERSYTET WARSZAWSKI – PODSTAWOWE INFORMACJE

Uniwersytet Warszawski to polska uczelnia publiczna, która została założona w 1816 roku w Warszawie. Obecnie UW jest największą i jedną z najlepszych uczelni  w Polsce w rankingu szkół wyższych. Warszawska uczelnia dała początek kilku innym uczelniom. W skład Uniwersytetu Warszawskiego wchodzi aż 21 wydziałów.

STUDENCI UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego mają możliwość kształcić się na  studiach licencjackich i magisterskich. Najbardziej popularne w Warszawie i innych miastach akademickich są studia stacjonarne. W każdym roku akademickim studentów tego typu studiów jest coraz więcej.

Bardzo dużo studentów z innych krajów zdobywa wykształcenie się na UW na
studiach, które kończą się dyplomem. Cudzoziemcy najczęściej wybierają studia
na kierunkach tj: stosunki międzynarodowe, ekonomia, finanse i rachunkowość,
europeistyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, studia wschodnie,
politologia, zarządzanie, filologia polska, psychologia.

KIEDY STUDENCI OTRZYMUJĄ LEGITYMACJE STUDENCKIE?

Legitymacje studenckie są wręczane na początku października. Mogą dostać je osoby, które zapłacą za nie wymaganą kwotę. W każdym semestrze należy aktualizować legitymację przez naklejanie bardzo ważnych naklejek ELS. Nalepki z oryginalnym hologramem są wydawane w dziekanacie uczelni. Studenci, którzy nie posiadają legitymacji, również mają możliwość kolekcjonowania nalepek z hologramem ELS  w ramach nowego hobby.

Absolwenci UW, którzy mieszkają w innych miastach np. Kraków, Gdańsk, Lublin mogą w dalszym ciągu kolekcjonować hologramy ELS na swoich elektronicznych legitymacjach studenckich.

W każdym mieście studentowi i absolwentowi należy się oryginalna naklejka na legitymację studencką, która pozwala na korzystanie z komunikacji miejskiej w korzystnej cenie. Naklejki ELS na legitymacji są gwarancją tańszych przejazdów autobusami, pociągami i tramwajami.

Hologram na legitymacje studencką ELS – 31-03-2019 – sprawdź cenę i zapytaj o dostępność w Twoim mieście!