Wyższa Szkoła Bankowa – Gdańsk


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU – INFORMACJE OGÓLNE

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku powstała w 1998 roku i współcześnie kształci studentów na kierunkach humanistycznych i ekonomicznych. Szkoła została utworzona dzięki inicjatywie Towarzystwa Edukacji Bankowej i na początku oferowała studia licencjackie na zaledwie dwóch kierunkach : Finanse i Bankowość. Współcześnie uczelnia zdecydowanie powiększyła ofertę dydaktyczną i umożliwia studentom ukończenie studiów magisterskich, nawet na takich kierunkach jak : Finanse i Bankowość. WSB posiada rozszerzoną kartę Erasmusa i podpisała wiele umów partnerskich z uczelniami z Europy.  W 2013 roku Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku i Szkoła Wyższa Prawa i Dyplomacji w Gdyni nawiązały porozumienie w sprawie włączenia SWPD w struktury WSB.

BADANIA NAUKOWE

W Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku są prowadzone badania naukowe, które charakteryzują się dużą liczbą tematów wynikającą z indywidualnych zainteresowań studentów. Pracownicy naukowo-dydaktyczni prowadzą badania dotyczące m.in. polityki gospodarczej, a w tym roli państwa, procesów transformacji gospodarki, handlu zagranicznego Polski, funkcjonowania rynków finansowych, rozwoju społeczno-gospodarczego, Banku Centralnego i jego roli w gospodarce, rynku ubezpieczeń gospodarczych.

STRATEGIE WSPÓŁCZESNYCH PRZEDSIĘBIORSTW

Studenci WSB w Gdańsku podczas nauki zdobywają cenne informacje na temat układania atrakcyjnych strategii współczesnych przedsiębiorstw, które ewentualnie będą chcieli założyć po zakończeniu edukacji. Absolwenci posiadają wiedzę na temat konkurencyjności i przewag konkurencyjnych przedsiębiorstw oraz ich wyznaczników.

Osoby, które ukończyły już studia w celu upamiętnienia czasów spędzonych na uczelni , mogą zająć się kolekcjonowaniem hologramów ELS na legitymację studencką w ramach hobby.

Hologramy ELS 31-03-2019– sprawdź cennik i zamów do kolekcji szybciej niż na Allegro i OLX ( dawniej Tablica).