Ranking uczelni wyższych w Warszawie

Warszawa to nie tylko stolica Polski, ale także stolica polskich studentów! Jest to miasto w Polsce, w którym znajduje się najwięcej szkół wyższych. Planujesz studia w Warszawie? Sprawdź którą uczelnią wybrać!

Warszawa – jakie uczelnie są tu najlepsze?

Warszawa to miasto, w którym jak już wspomnieliśmy,  znajduje się najwięcej uczelni wyższych w Polsce. Uczelnie w Warszawie charakteryzuje nie tylko wysoki poziom kształcenia ale także ogromna różnorodność,. Znajdziemy tu zarówno uniwersytety, szkoły wyprofilowane artystycznie, medycznie a także technicznie. Każdy maturzysta znajdzie tu coś dla siebie. Jednak, które uczelnia wypadają najlepiej w zestawieniach szkół wyższych?

Oto lista najlepszych szkół wyższych w Warszawie:

  1. UW – Uniwersytet Warszawski
  1. PW – Politechnika Warszawska
  1. SGH – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  1. Uczelnia Łazarskiego
  1. SGGW – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  1. WUM – Warszawski Uniwersytet Medyczny
  1. ASzWoj- Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 1. UKSW – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Co przyciąga studentów do Warszawy?

Warszawa jest największym skupiskiem studentów w Polsce. Co przeświadcza o atrakcyjności Warszawy i sprawia, że rokrocznie do Warszawy przyjeżdża tyle nowych młodych ludzi, rozpoczynających naukę?

Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na atrakcyjność Warszawy jest wysoki poziom kształcenia, które zapewniają warszawskie uczelnie wyższe. Coraz więcej studentów przyjeżdża do Warszawy z zagranicy, przez co staje się ona coraz bardziej otwartym miastem i pozwala na rozwój umiejętności interdysplinanych na poziomie międzynarodowym. Studenci korzystają też na różnorodności narodowościowej szkoląc swoje umiejętności językowe i poznawcze.

Warszawa jednak to nie tylko dobre uczelnie na wysokim poziomie ale także wygodna przestrzeń oraz rozwinięta komunikacja miejska. To miasto, w którym nigdy nie będziesz się nudził – na każdym kroku znajdują się restauracje, kluby czy bary oraz placówki kulturalne. Studenci z odległych zakątków z Polski lub innych krajów mają też możliwość zamieszkania w akademikach.

Jeśli na studiach zacząłeś zbierać hologramy kolekcjonerskie – sprawdź nowe naklejki ELS 31.03.20!

Po więcej informacji o naklejkach kolekcjonerskich els zapraszamy tu.


Niektórzy pytają nas, czy elektroniczna legitymacja studencka w mieście Warszawa różni się od tych z m.Katowicach, Częstochowie, Kielcach czy też Gdańsku. Odpowiadamy: NIE. Jedynie dane są różne na poszczególnych legitymacjach. Bez znaczenia czy twoja uczelnia mieści się w Krakowie czy w Poznaniu- ELS-y mają standaryzowane wymiary i budowę, zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z 2006roku. Każda legitymacja posiada hologram studencki ze znakiem orła, znakiem RP i aktualną datą nanoszoną laserowo- obecnie 31-03-19.  Można je zdobyć w sekretariacie uczelni.